گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/08/26 - 16:25
كد :5

انواع دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور غیاب یکی از ملزومات هر شرکتی است که توسط آن میتوان عبورو مرور و پرسنل را ثبت کرد تا در انتهای ماه طبق ساعات حضور و غیاب حقوق و مزایای پرسنل را محاسبه نمود. هم اکنون انواع دستگاه حضور غیاب  مختلف با امکانات مختلف همانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و همچنین دستگاه تشخیص چهره یا دستگاه حضور غیاب کارتی جهت انجام این امور موجود می باشد .

انواع دستگاه حضور و غیاب

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند این است که با این تنوع محصول چگونه دستگاه مناسب خود را انتخاب و خریداری کنیم. ما در این مجموعه نمونه های مختلف دستگاه حضور غیاب با کاربردهای متفاوتی را جمع آوری کرده ایم تا مدیران به نسبت نیاز سازمان شان و با توجه با کارایی دستگاه ها مناسب ترین را انتخاب نمایند.


دلایل استفاده از دستگاه حضور غیاب در شرکت ها :


•    حفظ و نگهداری و بازیابی سریع اطلاعات کارکرد پرسنل
•    عدم امکان تقلب و دستکاری در ساعت های ورود و خروج
•    صرفه جویی در وقت و زمان
•    محاسبه راحت تر و دقیق تر کارکرد پرسنل و حقوق آنها
•    امکان ارائه سریع انواع گزارش کارکرد پرسنل برای مدیریت مجموعه

انواع دستگاه حضور غیاب


دستگاه حضور غیاب کارتی: این دستگاه ها به دو دسته کارت های تماسی و کارت های بدون تماس تقسیم میشوند که در کارت های تماسی دستگاه با استفاده از بارکد خوان اطلاعات کارت را میخواند و برای ثبت اطلاعات از طریق کارت های بدون تماس کارت خوان های دستگاه می توانند از فاصله چند سانتی متری دستگاه (حتی از داخل کیف پول) کارت را شناسایی کرده و تردد پرسنل را ثبت نماید.
دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی : در دستگاه حضورو غیاب اثر انگشتی از سنسور اثر  انگشت برای تشخیص اثر انگشت افراد استفاده می گردد ، این نوع سنسور ها معمولا به چند دسته سنسور اثر انگشت نوری و سنسور اثر انگشت خازنی و سنسور اثر انگشت پلیمری تقسیم می گردند. در این دستگاه ها ، سنسور ها با خواندن اطلاعات منحصر به فرد انگشت هر فرد ، وی را شناسایی کرده و ساعت تردد ایشان در دستگاه ثبت می گردد.
دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره : دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره، یکی از انواع سیستم های ثبت تردد با قابلیت احراز هویت از طریق اسکن چهره می باشد. در این دستگاه ها با استفاده از ویژگی های بیومتریک چهره، هویت افراد احراز شده و ساعات ورود و خروج، میزان کسر کار، اضافه کار، ماموریت و غیبت پرسنل  را ثبت می شود. جدید ترین دستگاه های کنترل تردد تشخیص چهره، مجهز به دوربین مادون قرمز می باشد که با بهرمندی از قابلیت های هوش مصنوعی و الگوریتم های تشخیص چهره، امکان ثبت تردد پرسنل در کم ترین زمان ممکن با درصد امنیت بالا و کم ترین میزان تقلب و خطا را دارند. هر چند انواع دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره قیمت بالاتری نسبت به نمونه های اثرانگشتی دارد، اما درصد خطا و اشتباه در این مدل از دستگاه ها بسیار کم تر می باشد .