گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1397/09/18 - 16:11
كد :3

کاربرد دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب اجازه می دهد تا کارکنان هنگام رفت و آمد به داخل شرکت از ثبت الکترونیکی، کامپیوتر های متصل به اینترنت، دستگاه های تلفن همراه برای ثبت ورود و خروج استفاده کنند. این دستگاه ها امکان برقراری ارتباط میان ترمینال دستگاه حضور و غیاب و کامپیوتر ها را میسر می کنند. این ارتباط دارای مزایای بسیاری از جمله گزارش گیری دائمی و سریع را موجب می شود.

امروزه دستگاه حضور و غیاب نقش مهم و موثری را در مدیریت کارکنان و پرسنل سازمان های مختلف ایفا می کند، به گونه ای که این دستگاه در اکثر ادارات دولتی و خصوصی مشاهده می شود. از این رو از از کاربرد دستگاه حضور و غیاب، در نظم دهی به ادارات و سازمان ها نمی توان غافل شد.
کارکنان و پرسنل اداره ها طی روزهای متوالی به سرکار خود مراجعه می کنند و پس از اتمام تایم کاری به منازل خود باز می گردند. حال ممکن است که کارمندی در طی این روزها به دلایلی همچون ترافیک، بیماری، دیر بیدار شدن از خواب و... با تاخیر در سرکار خود حاضر شده یا اصلا حضور پیدا نکند. این تاخیرات اگر هر روزه باشند، ضررهای زیادی را برای محیط کاری به همراه دارند. لذا برای جلوگیری از این اتفاق لازم است که ورود و خروج کارمندان به طریقی کنترل شود. دستگاه حضور و غیاب می تواند در این زمینه کمک زیادی به کارفرمایان کند. از طریق این دستگاه ورود و خروج کارمندان به طور دقیق ثبت شده و محاسبه دقیقی از حضور او در محل کار حاصل می شود. دستگاه حضور و غیاب سبب ایجاد نظم و انضباط در کار شده و صرفه اقتصادی زیادی را با محاسبه دقیق ساعات کارکرد پرسنل به همراه خواهند داشت .

 

 

کاربرد دستگاه حضور و غیاب

 

عملکرد دستگاه حضور و غیاب

امروزه اکثر ادارات، سازمان‌های دولتی و خصوصی، کارخانه ها، هایپرمارکت‌های بزرگ و حتی کارگاه ها، برای کنترل تردد کارمندان و پرسنل خود، اقدام به خرید و استفاده از دستگاه حضور و غیاب می کنند.  چرا که مدیران و کارفرمایان این سازمان‌ها متوجه هستند که این دستگاه تا چه حدی می ‌تواند بر تردد کارمندان نظارت داشته باشد. دستگاه حضور و غیاب با ثبت ورود و خروج هر کارمند از طریق اثر انگشت، کارت پرسنلی یا چهره آن شخص، ساعت ورود و خروج او را در سیستم ثبت کرده و تردد او را به محیط کار به طور دقیق کنترل می کند. برای استفاده از این سیستم، اطلاعات کارمندان نظیر اسکن چهره یا اثر انگشت به دستگاه داده می شود. سپس سیستم دستگاه حضور و غیاب این اطلاعات در حافظه ی خود ثبت کرده و آنالیز می کند. بعد از حضور کارمند و گذاشتن انگشت یا اسکن کردن چهره، چنانچه این اطلاعات یا اطلاعات قبلی مطابقت داشته باشد، ورود و خروج او ثبت می شود.

سفارش دستگاه حضور و غیاب

شرکت ماهان فراز ایساتیس، حضور گسترده ای در حوزه ی انفورماتیک دارد به نحوی که  خدمات متنوعی را در زمینه ی نرم افزار و سخت افزار سیستم های تردد و حضور و غیاب ارائه می دهد. برای سفارش دستگاه حضور و غیاب در همدان کافی است که با شماره های این شرکت تماس حاصل نمایید. کارشناسان فروش ماهان فراز آماده ی راهنمایی و مشاوره ی شما برای خرید دستگاه حضور و غیاب هستند. تمامی دستگاه های ارائه شده ماهان فراز با کیفیت بسیار بالا و با ضمانت نامه معتبر به فروش می رسد. از این رو مشتریان عزیز می توانند با خیال راحت به سفارش دستگاه حضور و غیاب اقدام نمایند.